Madrid Tourist guide Guía turística de Madrid Toeristische gids van Madrid Przewodnik po Madrytu Przewodnik po Madrytu

Madryt


 
 
 


 


Madryt

Click for Madrid, Spain ForecastW miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień), zabierz ze sobą cieńkie bawełniane ubrania, cieńkie koszulki, i coś na głowę – wszystko, co może ochronić cię od dokuczliwych promieni słonecznych. Podczas miesięcy zimowych w Hiszpanii ciepła kurtka i rękawiczki będą potrzebne, aby osłonić się przed przenikliwym wiatrem i zimnem. Oprócz tego nie ma więcej zaleceń co do ubioru. W czerwcu temperatury normalnie sięgają do 40 stopni celsjusza, a w styczniowe nocy temperatura może spaść poniżej zera. Należy pamiętać, że Madryt jest bardzo suchym miastem, co oznacza, że zarówno zimą jak i latem łatwiej tu znieść pogodę niż w bardziej wilgotnych miejscach Hiszpanii. Dla przykładu, 25 stopni Celsjusza w suchy dzień w Madrycie to bardzo przyjemna temperatura.

Madryt nie jest tak zrelaksowany jak większość nadmorskich kurortów gdzie krótkie spodenki i sandały są normą, ale nie jest też tak sztywny, że będziesz czuł się nie na miejscu, jeśli właśnie to ubierzesz. Mieszkańcy Madrytu są przyzwyczajeni do widoku turystów w krótkich spodenkach. Natomiast w miejscowościach nadmorskich szorty i klapki są koniecznością. Jeśli przyjeżdżasz w celach biznesowych, ubierz się adekwatnie do sytuacji i wieku – Hiszpanie to docenią, nawet jeśli sami ubiorą się bardzo nieformalnie.

Wiosna i jesień to najlepszy okres, żeby odwiedzić Madryt. Dni są generalnie bardzo ciepłe, a noce chłodne. Wiosną życie nocne budzi się po zimie; wielu młodych ludzi bawi się na ulicach ( po hiszpańsku „marcha”) i wszystkie kawiarnie przygotowują się do nowego sezonu. Czasem pada, a w ciągu dnia może być wietrznie.

Palenie papierosów jest wciąż bardzo popularne w Hiszpanii; dopiero niedawno zakazano palenia w madryckim metrze, a Hiszpanie dalej palą na peronach. Nie zdziw się, jeśli pójdziesz na kolację z hiszpańskimi znajomymi a oni będą palić nawet między kolejnymi przystawkami.powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Madrid map
 Powiększenie obrazu  

 

Wstęp | Historia Madrytu | przydatne informacje | mapy Madrytu | Pogoda | podróżowanie po mieście | zabytki Madrytu | muzea w Madrycie

Życie nocne w Madrycie | okolice Madrytu | Restauracje