Madrid Tourist guide Guía turística de Madrid Toeristische gids van Madrid Przewodnik po Madrytu Przewodnik po Madrytu

Madryt


 
 
 


 


Madryt

El pescador
Rodzaj kuchni: owoce morza
Adres: Calle José Ortega y Gasset 75

El Pescador to fantastyczna restauracja z owocami morza, w samym sercu Madrytu. Świerze ryby i owoce morza są codziennie dowożone; widać to po menu. Dania są zazwyczaj podawane a la plancha, czyli grilowane. Posiłek można zacząc od ostrej zupy rybnej i zamówić do niej jedno z bardzo dobrych win z północnej Hiszpanii. Jeśli nie jesteś pewnien, co zamówić, spróbuj różnych rodzajów krewetek. Różnie się nazywają: lagonstinos, cigalas, santiaguinos, carabineros. Wiele gantunków jest bardzo drogich i wycenionych według wagi, dlatego uważaj, co zamawiasz.

Casa Paco
Rodzaj kuchni: Steak
Adres: Plaza Puerta Cerrada, 11

Casa Paco to klasyczna taverna hiszpańska usytuowana w bardzo typowym Plaza de Puerta Cerrada. Menu zawiera pisto manchego, danie typowe dla kuchni andaluzyjskiej (podobne do ratatouille, lomos de buey, delikatne steki) oraz filety z dorsza.  Señor Paco podsmaża swoje steki w gotującym się oleju pzed podaniem na talerzach tak gorących, że prawie surowe mięso ciągle się dusi, zachowując swoje naturalne soki. Casa Paco to nie tylko steakhouse; posiłek można zacząc od zupy rybnej i przejść do grilowanej soli lub jagnięcini, albo spróbować Casa Paco cocido, domową wersję słynnej madryckiej grochówki lub zupy z wieprzowiny.

Casa Lucio
Rodzaj kuchni: kuchnia hiszpańska
Adres: Cava Baja, 35

Ta typowa hiszpańska i madrycka restauracja jest tak popularna, że nie mogła pomieścić wszystkich gości i dlatego jej druga jadalnia mieści się po drugiej stronie ulicy. Znani politycy, dziennikarze, artyści i celebryci przychodzą tu na proste, tradycyjne dania takie jak gulasz wołowy, prosię pieczone w całości, callos (flaczki),   judías con perdiz (przepiórka z zielonym groszkiem), oraz capón en pepitoria (kurczę w jajku). Jeśli chcesz spróbować klasycznej cocido madrileño, koniecznie odwiedź to miejsce.

Casa Lucio oferuje wiele win, które doskonale dopełnią smak dań. Ta restauracja jest znana w mieście z powodu miejsca w jakim się znajduje, a także wystroju wewnętrznego, który idealnie naśladuje styl klasycznej hiszpańskiej taverny- to dlatego ci wszscy znani ludzie wciąż tu przychodzą: dostarcza im poczucie bezpieczeństwa, komfortu i stabilności  w ciągle zmieniającym się świecie.  Restauracja ma parking. Ceny zaczynają się od $20-$30. Zaleca się rezerwacje miejsc. Na miejsce można dojechać metrem do stacji La Latina.

Botín
Rodzaj kuchni: hiszpańska
Adres: Calle Cuchilleros, 17 Tel: (91) 366 4217. Fax: (91) 366 8494.

Jest to najstarsza restauracja na świecie, datowana od 1725 roku. Pojawiła się nawet w książce „Fortunata y Jacinta” Benita Pereza Galdosa wydanej w 1886-87 roku. Goya miał w niej pracować zanim stał się malarzem. Hemingway często w niej jadał i nawet uważał ją jako jedną z jego ulubionych. Dziś, jest to restauracja głównie dla turystów, ponieważ pojawia się w tylu przewodnikach. Specjalnością tej restauracji są tradycyjne hiszpańskie dania a także potrawy takie jak pieczone prosię lub jagnięcina Aranda. Restauracja zajmuje cztery piętra z taflowanymi, drewnianymi pokojami i kastowymi, kilkusetletnimi żeliwnymi piecami.

El Olivo
Rodzaj kuchni: Śródziemnomorska
Adres: General Gallegos, 1

Miejscowi zachwalają sukces nie-Hiszpana (w tym przypadku urodzonego we Francjii Jeana Piere Vandelle'a) w uznaniu międzynarodowego zastosowania najcenniejszych hiszpańskich źródeł kulinarnych: oliwy z oliwek i sherry. Urządzona na zielono i bursztynowo, jest jedyną restauracją w Hiszpanii, w której między stolikami jeździ wóz wypełniony 40 rodzajami regionalnej oliwy. Goście mogą z niego wybrać rożnorodne oliwy do maczania kromek pełnoziarnistego chleba z solą.


powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Madrid map
 Powiększenie obrazu  

 

Wstęp | Historia Madrytu | przydatne informacje | mapy Madrytu | Pogoda | podróżowanie po mieście | zabytki Madrytu | muzea w Madrycie

Życie nocne w Madrycie | okolice Madrytu | Restauracje