Madrid Tourist guide Guía turística de Madrid Toeristische gids van Madrid Przewodnik po Madrytu Przewodnik po Madrytu

Madryt


 
 
 


 


Madryt

Zwiedzający muszą pamiętać o późnych godzinach podawania posiłków; restauracje nie są otwierane aż do 21.00. Wiele miejsc jest otwartych aż do wczesnych godzin porannych. Nie da się zrobić pełnej listy barów ani restauacji, ponieważ jest ich zbyt wiele, dlatego oferujemy państu listę różnych stref określonych przez atmosferę i rodzaj klientów. Wybór miejsca zależy od osoby, i każdy może wybrać to, które najbardziej mu odpowiada.

Święta Anna i Huertas
To świetne miejsce na rozpoczęcie długiego i pełnego atrakcji wieczoru w Madrycie. Hiszpanie zaczą się w nim pojawiać około godziny 23.00 w piątki i soboty. Plac św. Anny jest pięknym miejscem tuż obok Puerta del Sol usytułowanym w starej części Madrytu; niedaleko, bo kilka przecznic dalej, na ulicy Cervantes, mieści się dom Miguela de Cervantes (Autora don Kiszota)
Ta część miast jest idealna zwłaszcza jeśli po Madrycie przemieszczasz się samochodem, jako że puby, tawerny, kawiarnie i modne bary są bardzo blisko siebie i wszędzie można dotrzeć piechotą.

Alonso Martinez i Bilbao
Dzielnica z całą różnorodności afmosfer i stylów. Łatwo tu znaleźć jedne z najbardziej eleganckich jak i najbadziej alternatywnych barów w Madrycie. W Bilbao koncentrują się młodzi ludzie, a do Alonso Martines przychodzą wszyscy i nikt nie czuje się nie na miejscu.
A zatem warto wysiąść z metra na jednej z dwóch stacji, każda w sercu bardzo żywych miejsc w Madrycie. Z pierwszej, wypróbuj lokale wokół Placu Św. Barbary. Blisko drugiej znajdziesz, oprócz innych, najbardziej znaną dyskotekę w Madrycie, Pacha, z bardzo twardymi gorylami pilnującymi wejścia.

Argüelles i Moncloa – Miasteczko Studenckie
Dwie stacje metra dalej, nawet jeśli nie jesteś studentem, na pewno spodoba ci się nastrój placu uniwersyteckiego. Jest to prawdopodobnie ulubione miejsce młodych ludzi. Bary serwują tzw. „mini” (litrowe kubki do których można zamówić dowolną kombinację alcoholową). Tak jak w innych dzielnicach Madrytu, i tutaj możesz się przekonać, że fiesta nie zawsze zostaje w środku baru, ale czasem wypełza również na ulice.

Okolice Bernabéu
W bliskim sąsiedztwie Stadiony Santiago Berbabeu można znaleść mnóstwo lokali typowych dla życia nocnego Madrytu. Bary z drinkami i shotami (chupitos) mieszają się z dyskotekami. To wszystko, razem ze środowiskiem trochę bardziej doborowym niż w innych miejscach, gwarantuje dobrą zabawę aż do świtu.

Malasaña
Kiedyś centrum atrakcji nocnych w Madrycie w latach 80-tych, a jego centrym znajduje się na Placu 2-ego Maja. To „alternatywne” miejsce miasta; często odbywają się tutaj koncerty rockowe, a ceny są niższe niż gdzie indziej.

Azca
Zlokalizowana w jednej z najbardziej nowoczesnych części miasta, blisko Paseo de la Castellana i stadionu Santiago Bernabeu. Uliczki są wypełnione barami i dyskotekami. Ulica obok, ze swoją atmosherą salsy, oraz Aleja Brazylijska ze swoimi wielkimi dyskotekami jest miejscem, gdzie mnóstwo ludzi spotyka się, żeby tańczyć do rana.

In winter: Traditional Cafés; Zimą- tradycyjne kawiarnie
W Madrycie istnieje kilka tradycyjnych kawiarni, a wiele z nich jest udekorowanych „La Belle Epoque”. Kiedy na zewnątrz jest zimno, warto sprawdzić, czy wciąż spotykają się w nich artyści i pisarze, np. w sławnej Cafe Gijon.


In Summer: Terraces ; Latem- tarasy
Jest to prawdopodobnie symbol zaadoptowany przez kulturę Madrytu, który rozszerzył się we wszystkie geograficzne kierunki Hiszpanii dzięki pięknej pogodzie która towarzyszy turystom właściwie przez cały rok. W upalne letnie noce.... (and the text is cut, what happened? I am opening your files in the google documents, because I don't have word. Please let me know what happened to the rest of the document so that I can finish it).

 


powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Madrid map
 Powiększenie obrazu  

 

Wstęp | Historia Madrytu | przydatne informacje | mapy Madrytu | Pogoda | podróżowanie po mieście | zabytki Madrytu | muzea w Madrycie

Życie nocne w Madrycie | okolice Madrytu | Restauracje